Over Scouting Dannenburcht

Scouting Dannenburcht is een actieve jeugd- en jongerenvereniging in Huissen. Scouting biedt leuke en spannende activiteiten waarmee meiden en jongens worden uitgedaagd zich persoonlijk te ontwikkelen.

pp

De Dannenburcht

Dat is de naam van ons gebouw, en tevens de naam van onze vereniging. Het verwijst naar een oude toren die vroeger in de buurt van ons gebouw heeft gestaan. Het is lange tijd de boerderij van het klooster geweest. Sinds 1965 is onze vereniging er gevestigd.
Ons gebouw wordt vaak HK genoemd, wat staat voor hoofdkwartier.

Oranje-zwarte das

Iedere scoutinggroep heeft een eigen das. Bij Scouting Dannenburcht dragen we een oranje-zwarte das. De bevers krijgen de das bij de installatie en mogen deze houden. De welpen, scouts en explorers hebben de dassen in eigen beheer. We dragen de das bij officiële gelegenheden.